Sberbanka a její osud vs. ČSB

Společnost Československá bytová a.s. vlastní určité pohledávky od Sberbanky vůči fyzickým osobám, a tak se jí toto téma bytostně dotýká. “ V současné době budeme vydávat dluhopisy a sbírat peníze z trhu, abychom se mohli zapojit do odkupu pohledávek FO a PO právě za Sberbankou. Chceme investovat co největší částku a zároveň se držet okolo 50% ceny za pohledávku vůči její reálné hodnotě. Toto je naše strategie. Věříme, že budeme úspěšní a pomůžeme tak nejen klientům, kteří přišli o své peníze, ale také novým investorům,“ popisuje strategii společnosti navrhnutou analytickým týmem ČSB a.s., Vladimír Lazový.

Neštěstí Sberbank a jejich klientů je čím dál více ožehavějším tématem nejen pro insituce a firmy, ale také fyzické osoby. Mnoho lidí se strachuje, že o své finance přijde a již je nikdy neuvidí. I přes to se jeví jako zajímavou možností prodat případný zájemcům jednotlivé části a divize Sberbank. Hlavním cílem likvidátora je vrátit co nejvíce peněz v co nejkratším čase všem věřitelům.

„Neštěstí, které se děje je strašné. I proto klientům radíme, aby nenechávali větší množství peněz na jednom účtu a na účtech všeobecně je naše doporučení nechávat jen finance nezbytně nutné. Portfolio prostě celé diverzifikovat a tím pádem chránit před podobnýmm, i když nedávno ještě těžko uvěřitelným,“ dodává zakladatel společnosti Československá bytová a.s., Vladimír Lazový.

A jak se dle jeho názoru bude vyvíjet tento spor? „Očekávám průtahy a celkem dlouhá jednání. Věřím, že se najdou hráči na trhu, pro které bude portfolio této banky zajímavé. Moc si přeji, aby lidé a instituce, či firmy dostaly co nejdříve své peníze zpět. My jsme jako jedno z opatření nachystali další vlnu dluhopisů a nových projektů, kde ručíme za finance našich klientů reálnou hodnotou, která je kryta nemovitostmi, které reálně vlastníme. Toto je i naše rada, pro všechny, kteří chtějí investovat, nebo mají větší obnosy peněz na obyčejných účtech,“ dodává Lazový k tomuto tématu.