Proč investovat

Je toho na Vás moc? Nedaří se Vám zorientovat se na trhu? Mrkněte na pár informací, která Vám třeba pomohou změnit názor na investice kryté nemovitostmi:

  • Je to investice do reálných aktiv se stabilním růstem hodnoty.
  • V případě odkupu pohledávek investujeme pouze do pohledávek zajištěných likvidní a dostatečně hodnotnou nemovitostí.
  • V případě koupě nemovitosti vykupujeme nemovitosti z insolvenčních řízení, či nemovitosti zatížené nějakou právní vadou a následně tyto nemovitosti jako očištěné se ziskem prodáváme či pronajímáme na běžném realitním trhu.
  • Všechny proinvestované prostředky jsou tak kryty reálnými nemovitostmi, jejichž cena v čase z dlouhodobé perspektivy roste.
  • Investiční strategií firmy je tedy zhodnocování prostředků investorů financováním investic do nemovitostí odkupovaných z insolvenčních řízení, exekucí a pohledávek zajištěných zástavním právem k nemovitosti nebo rovnou od bank či nebankovních společností.
  • Výnosy jsou realizovány také přijatými úroky z poskytnutých úvěrů, přijatými dividendami z dceřiných společností, které se podílejí na investičních projektech a případně ziskem z prodeje těchto financovaných nemovitostních projektů.
  • Za každou transakcí tedy stojí konkrétní nemovitost a tudíž je každá vložena částka zajištěna nemovitým majetkem.

Nejčastější typy transakcí

Vždy zajištěny nemovitým či movitým majetkem.

01.

Nákup a prodej nemovitosti

Primárně rezidenční bydlení, a pozemky a odkup družstevních podílů pod tržní cenou.

02.

Výkup zatížených nemovitostí

Díky naší rozsáhlé síti složené z vlastních obchodních zástupců, exekutorských úřadů, insolvenčních správců, bankovních a nebankovních institucí dokážeme tyto nemovitosti vykoupit za zlomek tržní ceny. Byznys plán a tento model je založený na výkupu předmětné nemovitosti, uzvařením nájemní smlouvy a umožnění zpětného odkupu prodávajícímu/dlužníkovi za předem specifikovaných podmínek vč. adekvátního navýšení.

03.

Poskytování úvěrů oproti zástavě nemovitosti

Emitent je schopen v tomto případě vyhovět, avšak suma musí být ve 100% případů jištěný právě nemovitostí a návratnost 3-12 měsíců. Emitent zde dodržuje maximální LTV 60%.

04.

Nemovitostní projekty určené k bydlení

Posouzení vhodného projektu do ptf, zhodnocení vstupní investice (díky zkušenostem s pohledávkami velmi nízká), návratnosti a ziskovosti. Následné vypracování projektové dokumentace, realizace pomocí banky či prodej vhodnému investorovi k realizaci.

Nejčastější transakce