Pokles inflace v roce 2022?

Intervence ČNB se snaží „bojovat“ s inflací, která však nebrzdí, ale plíživě roste. Návrat k „normálu“ bude i přes to velmi pozvolný. Historické hodnoty od roku 1998 bohužel zdražují vše, na co se podíváme.

„Proti inflaci jsme připravili protiinflační dluhopisy, které mohou lidé využívat jako ochranu proti znehodnocování peněz. I přes tento instrument klientům radíme, aby své peníze na čas uložili do nemovitostí, které mají stále rostoucí hodnotu a uchovávají ji extrémně dlouhou dobu a navíc s růstovou tendencí,“ dodává šéf ČSB, a.s. Vladimír Lazový.

Poradci z ČSB se snaží klientům celou situaci vysvětlit a poradit jim varianty, kterými mohou své finance ochránit. „Snažíme se pro všechny najít co nejlepší řešení s ohledem na danou situaci,“ dodává Lazový.

Zdroj ČT24: Měnové intervence budou podle guvernéra centrální banky patrně pokračovat týdny až měsíce. „Oslabovat vlastní měnu může ČNB donekonečna, posilovat vlastní měnu donekonečna nemůžete. Nemůže to být práce na roky. Vyčerpání rezerv bych se nebál, koruna nebude potřebovat podporu devizových rezerv roky,“ uvedl Rusnok. ČNB od předešlých intervencí disponuje devizovými rezervami v přepočtu zhruba za čtyři biliony korun.