Nezastavitelná inflace?

Inflační vlna neustále roste. Kdy se zastaví? A jak ochránit své peníze? Původní prognózy byly špatné. Současný stav je ještě horší. Nejvíce se zdražuje bydlení, energie a potraviny.

„Situace je vážná, značně nepřehledná a je důležité se na chvilku zastavit a promyslet všechny možnosti, jak dále. Věřím, že ostatně jako vždy v historii, že dojde k zastavení a pomalému návratu k „normálu“, ale kdy to bude, je ve hvězdách. My jsme proto pro naše klienty připravili protiinflační dluhopisy, které umí s touto situací pracovat,“ dodává zakladatel společnosti Československá bytová a.s., Vladimír Lazový.

Odhady značily, že by se inflace mohla zastavit na 10% růstu. Teď to však vypadá, že je strop v nedohlednu. „Uvidíme, kolik proměnných ještě do situace vstoupí. Věříme, že se dá co nejdříve do pořádku a trend začne být pro populaci opět pozitivnější. V současné době se snažíme finance našich klientů ochránit, co nejvíce to jde. Zejména s instrumenty protiinflačních dluhopisů, či investic do nemovitostí. Z našeho pohledu je investice do cihly, pořád jednou z nejlepších,“ dodává na závěr Lazový.